Македонија

Падна првиот снег во Македонија

Пристина првиот снег во земјава. Маврово и Попова Шапка се обелени од доцна вчера вечер.

Иако снегот е со неколку сантиметри, од фотографиите може да се види вистинска снежна идила.

Според УХМР, снег ќе има и денеска на повисоките планини.

Тагови

Поврзани вести