Патувања
  15/06/2020

  12 ЕКО ХОТЕЛИ КОИ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВАТ!

  Подигајќи ја свеста за потребата од заштита на животната средина, хотелите со знак „eco-friendly“ стануваат сè попопуларни, а гостите сè…
  Патувања
  23/04/2020

  За момент да избегаме од реалноста – 20-те најубави острови на светот

  За време на доделувањето на наградите, читателите на овој славен магазин имаат прилика да гласаат за своите омилени туристички компании,…
  Патувања
  12/04/2020

  Фотографии од празните улици и плоштади во Рим

  Празните улици и плоштади во Рим низ фотографии. Вообичаено преполниот Рим изминативе недели има сосема поинаков лик. На многумина ни е тешко…
  Патувања
  21/01/2020

  Природната убавина на нашата татковина – села кои мора да ги посетите

  Постојано се восхитуваме на природата ширум светот, а ја забораваме природната убавина на нашата татковина. Ви ги прикажуваме дел од…
  Патувања
  18/12/2019

  Бајковити места што вреди да ги посетите оваа зима

  Бледско Езеро, Словенија Бледското Езеро се наоѓа меѓу планини покриени со снег. Водата во езерото замрзнува само во многу ладни…
  Патувања
  22/10/2019

  Храмот во кој започнала историјата: Тигровото гнездо на 3.120 метри висина

  Храмот Тактсанг, попознат и под името Тигрово гнезо, е најпрепознатлива туристичка атракција во Бутан. Овој будистички храм се наоѓа на…