Македонија

Македонија е зафатена од големи количини врнежи

Ширум државата врне а метеорологот кој сите го запомтивме по предвидувањето на поплавите од 2016-та сега најавува локални поплавувања до крајот на денот покрај интензивните дождови.

Максималната температура денес ќе достигне од 18 до 25 степени.

Врнежливо од утринава е и во Скопје, температурите се во пад а граѓаните се разбудија со силни електрични празнење.

Бруно е името на циклонот кој го зафати и регионот.

Тагови

Поврзани вести