ЗабаваСвет

Еко-принципи посветени на модерните девојки

Аризона Мјуз се појавува во новата кампања на брендот Mango за одржливата колекција Mango Committed наменета за пролет-лето 2018 во која се користат еколошки прифатливи материјали како органски и рециклиран памук, рециклиран полиестер и Tеncel.

5 mango committedИнспирирана од природата и фотографирана во природа, оваа колекција на Mango е во знакот на лежерност и едноставни кроеви, женственост и карнери, класични мантили и кошули, костими и комбинезони, нежни фустани со тенки прерамки… Боите се „позајмени“ од природата, тоа се неутрални тонови како беж, маслинесто зелена, жолта и светлокафена, а дополнето со црната.

Тагови

Поврзани вести