Забава

„Celsius“ совети – Тело без целулит ова лето?!

Отстранете ги масните наслаги, намалете го целулитот, затегнете ја кожата со BODY WRAPPING!

Боди врапинг е топла метода на третман за слабеење и против целулит кој се применува со специјални креми за прва фаза или за втора и трета фаза на целулит. Единечни се прават за превенција, а се препорачува во пакети од најмалку 10 третмани. Mоже да се комбинира и со други антицелулитни третмани и масажи.

Боди врапинг кремата е на база на морски алги, овошни киселини и етерични масла кои взаемно дејствуваат на масните наслаги и целулитот. Телото се премачкува со оваа крема, а потоа се обвиткува со најлонска фолија со што се акумулира топлина која длабоко продира во ткивото и предизвикува потење, ја стимулира циркулацијата на крвта и лимфата со што се подобрува остранувањето на токсини, а воедно помага подобро дејство на масните наслаги и на целулитот. Фолијата воедно помага на секој третман телото да се намалува во обем без да се опушти што може да се утврди со редовно мерење.

Понудените третмани можете да ги комбинирате според вашите потреби.
Повеќе информации и закажување термин на: 070382205

“CELSIUS” секогаш се грижи за вашиот добар изглед!

Тагови

Поврзани вести