Македонија

Почувствуван земјотрес во Скопје

Денеска во 9 часот и 54 минути беше почувствуван земјотрес во Скопје, со јачина од 2,2 степени според Рихтер.

Според првите информации, епицентарот е четири километри северо-источно од Скопје, на длабочина од пет километри.

Тагови

Поврзани вести