Свет

Надојдената вода сруши мост и предизвика мала експлозија

Големото невреме кое ги погоди Франција и Италија за само неколку часа донесе количина на вода која инаку наврнува за една година.

Покрај бројните драматични сцени од невремето кое погоди неколку региони во Франција и Италија, една снимка од бурата „Алекс“ е навистина голема реткост.

Невидената сила на водата која „проголта“ мост во областа на Приморските Алпи недалеку од Ница, со себе ги повлече и каблите со струја, па настана и мини експлозија.

За среќа никој немаше во близина и нема повредени во инцидентот.

Тагови

Поврзани вести