Живот

Се шокирала кога видела дека со харфата привлекла елен

Девојка која свирела на харфа во шума не очекувала дека ќе привлече елен, а снимката воодушевила многумина на социјалните медиуми.

Наоми, млада музичарка од Канада, ја свирела „Звук на тишината“ во една локална шума и ја снимила изведбата , но се шокирала кога ја видела снимката и сфатила колку бил близу еленот.

Љубопитниот елен полека се приближува до музичарката, која што не знае што и се случува зад грбот. Еленот потоа се исплаши и истрча во шумата, а Наоми исто така се исплаши, сфаќајќи што се случило само кога ги видела снимките. Видеото воодушеви многумина и привлече скоро половина милион прегледи откако е објавено минатата недела. Погледнете зошто.

Тагови

Поврзани вести