Екобаланс ТВСвет

На плажата Маја и е потребна пауза од туристи(видео)

На плажата и е потребна пауза, сметаат еколозите.

Откако глумеше во хит-филмовите од 90-те години како што се „Што го мачи Гилберт“, „Ромео и Јулија“ и „Титаник“, холивудскиот актер Леонардо ди Каприо стана еколошки активист. Овој оскаровец основа сопствена добротворна организација за превенција на климатските промени, апелира до политичарите да се занимаваат се посериозно со глобалното затоплување , а продуцираше и моќен документарен филм за тоа колку сме блиску да ја уништиме нашата планета.

Во продолжение погледнете го целиот видео прилог:

Тагови