Забава

ЕКО ХОТЕЛИ КОИ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВАТ!

Подигајќи ја свеста за потребата од заштита на животната средина, хотелите со знак „eco-friendly“ стануваат сè попопуларни, а гостите сè повеќе го ценат враќањето на човекот во природа. Покрај тоа што покажуваат и докажуваат висок квалитет и грижа за околината, ваквите хотели се естетски, шик и елегантни и им овозможуваат на своите гости совршена удобност и мир во природна средина. Ви ги претставуваме 12-те најубави кои не воодушевија со нивниот шарм:

1. 1 Hotels: South Beach, Менхетен,Бруклин

2. Alila Seminyak: Бали,Индонезија

3. Amangiri: Canyon Point, Јута

4. Calistoga Ranch: Napa Valley, Калифорнија

5. Collective Retreats: Vail, Napa Valley i Hudson Valley

6. Tabacon Grand Spa Thermal Resort: La Fortuna, Костарика

7. Jean Michael Cousteau Resort: Фиџи

8. Bardessono, Yountville, Калифорнија

9. Hotel Terra Jackson Hole, Teton Village, Вајоминг

10. Primland: Meadows of Dan, Вирџинија

11. Rosewood Mayakoba: Playa del Carmen, Мексико

12. Whitepod Eco-Luxury Hotel: Вале,Швајцарија

 

Тагови

Поврзани вести