Македонија

Време, сончево со температура до 30 степени

Во нашата земја денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје се очекува слично време со максимална температура до 30 степени.

 

Тагови

Поврзани вести