Свет

Во САД повторно масакар: убиени 14-годишник и 20-годишник

Жестоки убиства продолжуваат во САД, болниот систем во државата не престанува да создава монструми убијци кои напаѓаат невини деца и луѓе!

Трагично заврши Ноќта на вештерките за еден тинејџер и 20-годишно момче

 

Полицијата во Тампа на Флорида, уапси момче осомничено за убиство на две лица во оруженото насилство што предизвика хаос во неделата во кварт преполн со барови и клубови за време на прославите на Ноќта на вештерките, соопштија локалните власти.

Шеснаесет лица се повредени, сите до еден од огнено оружје, соопшти полицијата.Убиени се 14-годишник и 20-годишник

Тајрел Стивен Филипс (22) е обвинет за убиство на 14-годишен тинејџер и 20-годишно момче, по судирот пред зори меѓу две групи во историската населба Тампа во Ибор Сити, соопшти полицијата.

ФОТО: Hillsborough County Sheriff’s Office

Тагови

Поврзани вести