Клима

Викендов променливо облачно со локални врнежи од дожд

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. За време на викендов, како што најавуваат од УХМР се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19 степени.

Времето во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде до 17 степени целзиусови.

Тагови

Поврзани вести