Свет

Свет

Стар воз заглавен на мост – мештаните од него направиле луксузен хотел (ФОТО)

Ова е феноменална атракција која што туристите многу често ја посетуваат. Хотелите во возовите или пак направени на мостови не…
Свет

(ВИДЕО) ЗА ВОСХИТ – Направил куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Никој не може да поверува како ова му успева!

Каде има волја има и начин… Овој човек со таква упорност прави куќи „среде никаде“ и користи само стап. Неговиот…
Свет

Карибите се на пат да станат првиот регион во Светот отпорен на урагани

Кога ураган од 5. категорија ќе погоди некоја држава, мал број работи можат да дадат отпор на силата на ветровите…
Свет

Полска го шири капацитетот на терминали за ТПГ на Балтичко море

Одделот за ТПГ (Течен природен гас) на полскиот оператор за гасна инфраструктура  Gaz-System и простаништата  Szczecin  и Swinoujscie, заедно со конзорциумот…
Свет

Покачувањето на радиоактивноста во Северна Европа е поврзано со активен нуклеарен реактор

Од Меѓународната агенција за атомска енергија изјавиле дека покаченото ниво на радиоактивност минатата недела беше забележано во Северна Европа е…
Свет

ДОЛИНА ВО ШВАЈЦАРИЈА ИМА ДУРИ 72 ВОДОПАДИ И НЕВЕРОЈАТНА ОКОЛИНА (ВИДЕО)

Една од најубавите атракции во оваа земја е селото Lauterbrunen во подножјето на истоимената долина. Швајцарија е позната по многу…
Свет

Во центарот на Сиднеј отсега ќе се користи само обновлива енергија

Во центарот на Синдеј, Австралија, од оваа недела ќе се користат само обновливи извори на енергија. Регионот ќе ги намали…
Свет

Одлична за лекување и рекреација: Оваа планина во соседството веќе 120 години носи статус на воздушна бања

Во доба кога коронавирусот повторно се шири на територијата на целиот Балкан, сè повеќе луѓе се откажуваат од летувањата и…
Свет

Павилјон кој се шири според потребите на корисниците

Како да организирате состанок или прослава на отворено, без да бидете сигурни дека нема да бидете изненадени од временските услови?…
Свет

Во Сиднеј ќе се гради највисоката хибридна дрвена зграда

Софтверскиот гигант „Атласијан“ објави дека неговото ново седиште во Сиднеј ќе биде највисоката хибридна дрвена зграда на светот. Висока 180…