Македонија

(ФОТО) Усмртена срна на автопатот Скопје – Велес

Утрово околу 08:30 часот на автопатот Скопје – Велес се случи сообраќајна незгода во која на незаграден дел од коловозот автомобил налета на срна.

Од фотографиите на очевидци на несреќата, се гледа дека оштетувањето на возилото марка „ауди“ е  настаното по ударот во животното кое лежи усмртено крај коловозот.

 

 

 

Тагови

Поврзани вести