Клима

Паѓаат температурите неделава

За околу четири до седум степени ќе се намалат температурите до средината на иднава недела, соопшти УХМР.Посвежо ќе биде до викендот, кога се очекува да опаднат и утринските и дневните температури.

Утре ќе биде посвежо со услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи. Во наредните денови, особено во среда и петок, ќе биде променливо со повремен локален дожд претежно на планините.

Тагови

Поврзани вести