Македонија

Времето денеска, сончево со нестабилност попладне

Во Макадонија денеска ќе преовладува сончево и релативно топло време, попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ индексот ќе достине 8.

Температурата ќе се движи од 13 до 25 степени.

Тагови

Поврзани вести