Македонија

(ВИДЕО) На Јабланица снимени мечки со помош на фото замки!

Планинарскиот дом Папрадиште на својот официјален фејсбук профил објави видео кое е вистински мелем за очи. Ова видео е снимено на планината Јабланица во Струга, каде што се забележани мечки во природен амбиент снимени со помош на фото замки од “Wild and Hunting” од Лабуништа.

Погледнете како изгледа тоа:

Тагови

Поврзани вести