Македонија

Oд сабота значително потопло

Сончево до умерено облачно време ќе се задржи денеска во Охридскиот регион. Минималната температура се спушти до 6 степени, а максималната дневна ќе достигне 17 степени.

Од сабота, синоптичарите најавуваат стабилно, сончево и значително потопло време со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 17 до 29 степени, во Охрид до 21 степен, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Тагови

Поврзани вести