Вести

Уште денес и утре сонце, потоа голема промена

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Од утре ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер претежно од западен правец. Од сабота ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со локален пороен дожд и грмежи.

 

Прогноза за 18.09.2021
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 26°C до 35°C
Променливо облачно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 19.09.2021
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 20.09.2021
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец.

Тагови

Поврзани вести