Македонија

УТРОВО НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО БИТОЛА – тлото не мирува

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од земјотресот кој ги стресе во 3:40 часот.

Според информациите на ЕМСЦ истиот бил со интензитет од 2.8 степени по рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот инаку бил Егејска Македонија и градот Лерин каде пред неколку дена беше почувствуван силен земјотрес кој го почувствуваа и граѓаните на Скопје, но и околните градови

Тагови

Поврзани вести