Клима

Сончево и топло време со мала локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 23 до 28 степени. УВ=8. Во Скопје претежно сончево и топло.

Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 29 степени.

Тагови

Поврзани вести