Македонија

Се роди бебе кенгур во скопската Зоолошка градина

Зоолошката градина во Скопје доби ново милениче. Од торбичката на мајката кегур излезе албино кенгурче.

-Уште едно бебенце во Скопје Зоо. Конечно од торбичката излезе малото бебе албино кенгур, напиша Тина Мицковска на својот фејсбук профил.

Тагови

Поврзани вести