Клима

Свежи утра, а кон крајот на неделата натпросечно топло

Прилично стабилно време нѐ очекува оваа работна седмица.

Метеоролозите најавуваат посвежи утра и пониска дневна температура до вторник, додека од среда дневната ќе порасне, а в четврток и петок ќе биде натпросечно топло.

Денеска максималната дневна температура ќе достигне 28 степени ширум државата, во Скопје максимални 5 со УВ индекс 6.

Ќе дува и ветер од северозапден правец.

Тагови

Поврзани вести