Патувања

Ова лето отпатувајте на место кое одговара според вашиот хороскопски знак?

Летото е многу повеќе од трпење високи температури и одморање од училиште. Ова е период за нови и возбудливи планови, вљубување, отворање на вашиот ум и ценење на животот. Ако сè уште немате идеја каде да го поминете летниот одмор, можеби вашиот хороскопски знак ќе ви помогне да се одлучите.

Овен: Канкун, Мексико

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

За Овните кои сакаат неверојатна авантура, Канкун е вистинското место. Со многуте екстремни спортови и белите песочни плажи, забавата овде е бескрајна.

Бик: Фиренца, Италија

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Културата, уметноста и кујната што ги бара Бикот можат да се најдат во Фиренца. Можете да ги поминете деновите гледајќи ги бутиците, древните уметнички дела, да уживате во неверојатниот пејсаж на реката и да го завршите денот со италијански тестенини и чаша вино.

Близнаци: Сиднеј, Австралија

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Австралија ја има разновидноста што му е потребна на Близнаците. Главниот град е полн со енергија и позитивност, плажите се полни со убави луѓе, а кога ќе се заситите од градот, секогаш можете да уживате во неверојатниот див свет на Австралија.

Рак: Корк, Ирска

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

За Раковите нема ништо поубаво од удобна колиба покрај мирниот брег на Корк. Можете да ги истражувате урнатините на древните замоци, да се качувате по зелените ридови и да го завршите денот во некој паб.

Лав: Санторини, Грција

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Лавот не сака ништо помалку од одмор на кој ќе завидуваат сите. Само замислете какви фотографии ќе направите на ова неверојатно место.

Девица: Копенхаген, Данска

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Свежата и колоритна убавина на Копенхаген е совршена за Девиците. Градот е конструиран на многу ефикасен и организиран начин, па ова е вистински одмор од соништата за Девиците.

Вага: Париз, Франција

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Романтичните Ваги одново и одново ќе се вљубуваат во Париз. Некои ќе сметаат и дека ова е најубавиот град во светот. Во градот кој инспирира безброј поети и режисери можеби ќе ја пронајдете и вашата сродна душа.

Скорпија: Хонолулу, Хаваи

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Иако Скорпиите сакаат мистерии, тие сакаат да знаат што ги очекува на одморот. Па некое луксузно одмаралиште во Хонолулу е совршениот избор за вас. Кога ќе бидете подготвени за излегување можете да ја истражите природата.

Стрелец: Мачи Пикчу, Перу

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Стрелците се љубители на авантурата и тие не сакаат одмор, тие сакаат вистинско патување. Па, искачувањето до древниот Мачи Пикчу навистина ќе ги исполни. Овде ќе излезете од вашата удобна зона и ќе се чувствувате неверојатно.

Јарец: Лондон, Англија

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Јарците ќе бидат инспирирани од историјата на овој град. Овде ќе научите сè за неговото минато и ќе се чувствувате навистина добро додека ја фотографирате Бекингемската палата.

Водолија: Џаипур, Индија

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Водолиите сакаат да ги сработуваат нештата на свој начин. Па, посетувањето на град богат со култура е одличен одмор за вас. Архитектурата е неверојатна и ќе се чувствувате како да сте во друга реалност.

Риби: Кјото, Јапонија

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Чувствителните Риби ќе се чувствуваат како дома во Кјото. Природата на ова место е навистина уникатна. Помеѓу црешовите дрвја и шумите со бамбус, ќе се чувствувате неверојатно. Овој град како да е направен за оние кои го ценат духовното.

Тагови

Поврзани вести