Македонија

Магла на патот Демир Капија – Миравци

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено по претежно суви коловози. Поради појава на магла на патниот правец, автопатот Демир Капија – Миравци видливоста е намалена до 50 метри.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Тагови

Поврзани вести