Свет

Ледена апокалипса во Тексас – милиони без греење и вода, се најавуваат и проблеми со струјата!

Властите во Тексас предупредија на „катастрофа во рамките на катастрофата“ по невидениот леден бран што остави милиони без греење и вода, најавувајќи дека граѓаните треба да се подготват за можноста да нема струја до викендот.

Тагови

Поврзани вести