Македонија

Кумановецот кој чувал лавче за милениче доби кривична пријава

Министерството за внатрешни работи вчера го привелo 31-годишниот С.А. од Куманово, поради сомнение за кривично дело „неовластено ловење, чување и отуѓување на диви животни“, а поврзано со случајот со малите лавчиња.

Оттаму информираат дека извршиле и претрес на три локации во Куманово, додека со лицето С.А. бил извршен службен разговор, и дека била поднесена кривична пријава против него.

Пред речиси една недела на социјалните мрежи се појавија повеќе фотографии и видеа на кои се гледаат повеќе лица кои позираат со мали лавчиња.

Тагови

Поврзани вести