Македонија

Комбе заглави во Охридското езеро на плажата Градиште (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од плажата Градиште во Охрид. На видеото кое се појави на инстаграм брзо се прошири и на другите социјални мрежи.

На видеото може да се види како комбе е влезено во Охридското езеро. Според првични информации на социјалните мрежи човекот пробал да извлече чамец, но брановите го зафатиле и се заглавил.

Попладнево граѓаните се обидуваа да го извлечат од езерото.

Погледнете го видеото:

Тагови

Поврзани вести