Клима

Какво време не очекува викендов?

Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 15, а максималната ќе достигне од 29 до 35 степен

Утре кон крајот на денот, во текот на ноќта и во сабота ќе има промена на времето кога ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела во претпладневните часови ќе има повремен локален дожд и ќе дува силен северен ветер кој ќе услови пад на дневните температури.

Од понеделник ќе има позначително опаѓање и на утринските и на дневните температури.

Тагови

Поврзани вести