Вести

До крајот на неделава сончево и топло до 30 степени

Во следните денови не се очекува значителна промена на времето, ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Од четврток ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, соопшти УХМР.  Мининалната утринска температура ќе биде во интервал од 2 до 12, а масималната дневна ќе достигне 30 степени.

 

Извор: МИА

Тагови

Поврзани вести