Клима

Денес сонце, утре пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 31 до 37 степени.

Во Скопје, според Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде сончево, со минималната температура до 16, а максималната до 35 степени.

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Тагови

Поврзани вести