Македонија

Време, умерено облачно со магла по котлините

По котлините во поголемиот дел од денот ќе има појава на магла и ниска облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура од 1-5 степени.

Тагови

Поврзани вести