Свет

Американци украле ајкула од Аквариумот во Сан Антонио (ВИДЕО)

Тројца разбојници во Тексас извршиле необична кражба во аквариумот во Сан Антонио. Влегле внатре и од таму ја украле ајкулата!

Делото го извршиле така што влегле во просторијата и од малиот базен ја извадиле ајкулата. Потоа ја замотале во ќебе и ја ставиле во количка за бебиња.

Во необичната кражба учествувале двајца мажи и една жена. Обезбедувањето набрзо ги забележало и тргнало по нив. На барањето да го проверат багажот рекле дека внатре има детенце на кое му се слошило и оти мора да го носат на лекар. Потоа едниот од разбојниците влегле во возилото и заминале, а еден е приведен. Полицијата се уште трага по третиот учесник во кражбата.

Целиот настан е регистриран од надзорните камери на аквариумот, а настанот се случува во долниот десен агол на видеото. Погледнете…

Тагови

Поврзани вести