Свет
  09/04/2020

  Се отвора првата арктичка зоолошка градина

  Првата арктичка зоолошка градина, каде животните ќе бидат чувани во…
  Македонија
  09/04/2020

  15 фламинга пристигнаа во ЗОО Скопје, се очекуваат и африканските пингвини!

  Зоолошката градина во Скопје ги доби првите фламинга. Станува збор…
  Свет
  09/04/2020

  Одржан ултрамаратон во карантински услови

  Ниту сите забрани со кои во моментов се соочува целиот…
  Македонија
  09/04/2020

  Правила и прилагодувања во услови на полициски час

  Граѓаните, институциите, стопанството… во целата држава се прилагодуваат на дополнитените…
  Свет
  09/04/2020

  Надлежните во Словенија ги предупредуваат граѓаните да не се тестираат сами за коронавирусот

  Професори од Факултетот за фармација во Љубљана испратија предупредување до…
  Македонија
  09/04/2020

  ОД УТРЕ АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ИМА САМО ОД 5 ДО 9 И ОД 13 ДО 16 ЧАСОТ

  Од утре автобуси во Скопје ќе има само од 5…
  Македонија
  09/04/2020

  Сончево и топло време со температури до 23 степени

  Сончево и топло време не очекува денеска. Ќе дува слаб…
  Свет
  08/04/2020

  Позитива на денот: Коалите спасени од пожарите во Австралија се враќаат во дивината (фото)

  Непрофитната организација Science for Wildlife соопшти дека спасените коали почнуваат…
  Македонија
  08/04/2020

  Земјотресот од Корча утрово почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

  Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година…
  Македонија
  08/04/2020

  Пречистителната станица за отпадни води во Кочани почна со производство на органско ѓубриво

  Во пречистителната станица за отпадни води во Кочани се произведени…

  Вести