Македонија

Масовна сеча на дрва на Шар Планина

Масакр на Шар Планина, видео за кое се тврди дека докажува оти масовно се сечат дрвја во планината од страна на дрвокрадци, создаде револт на социјалните мрежи. Видеото се појави на Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“.

– Масовно се сече масивот на Шар Планина. Да се разбудиме сите, да ги запреме криминалците – пишува на видеото.

ФОТО: Принтскрин / Фејсбук

Тагови

Поврзани вести