Забава

Каков подарок да купите за секој хороскопски знак за Денот на вљубените?

Овен

Мажите ќе се радуваат доколку им купите капа, парфем или патики, а дамите на украси за коса, шминка и накит.Спорт Крем е најсоодветен подарок десерт за овните!

Бик
Најдобар подарок за Бикот е парфем, шише квалитетно вино, паричник и гламурозната комбинација на СИРМА со кокос и бела чоколлада.

Близнаци
Идеален подарок за овие личности е книга, очила за сонце, парфем, телефон, таблет или лаптоп. Мажите ќе се израдуваат на белезица, а жените букет, прстен или ракавици.БИСФИНО со двојно чоколадо е подарокот кои ќе ги воодушеви!

Рак

Овие личности сакаат квалитетни пијалаци, мирисливи свеќи, рамки за слики, но и  комбинација на ДЕБИ чоколадо со јагоди

Лав
Лавот сигурно ќе го развеселите со влезница за некоја премиера, со уметничка слика или со шише квалитетно вино. Дамите ќе се радуваат на брендирана облека, златен накит, чанта од познат дизајнер, квалитетна шминка, но и квалитетните софистицитани КУКИС&ДРИМС на ЛЕОНА

Девица
Нема да погрешите ако им подарите рачен часовник, интересна книга, таблет, лаптоп, мобилен телефон или милениче. Природната козметика, накитот и шминката се исто така добар избор за дамите, како и деликатесна бела чоколада ЛЕОНА со која би можеле да спремат вкусен десерт

Вага
Можете да им подарите и козметиката за коса, елегантен шал, нараквици или мирисливи свеќи, а на дамите ДЕБИ со оризови снегулки.

Скорпија
На мажите купете им шише квалитетен пијалак, јакна или кошула, а на жените фустан со реси, парфем, маскара,цвеќе или штрудла со јаболко и цимет од ЛЕОНА.

Стрелец
Идеален подарок за Стрелците е ориентален сувенир, ламба или интересно парче накит, спортска облека или влезница за концерт на кои би понеле вкусно пакување на КУКИС&ДРИМС со какао.

Јарец
Добар избор за нив е историска книга или книга од областа што особено ги интересира, паричник, компјутерски делови, чевли, влезница за во театар. Дамите ќе ги израдувате и со цвеќиња, со накит и со какао крем штрудлите од ЛЕОНА!

Водолија
Ако навистина сакате да ги импресионирате припадниците на овој хороскопски знак, изберете нешто модерно, како на пример најновиот модел на мобилен телефон, музички уред, часовник, фотоапарат, камера или СИРМА со кокос и чоколада

Риби
Подарокот што ќе ѝ се допадне е БОТОНИ со крем фил, приврзок со скапоцен камен во форма на Риби, влезница за концерт, збирка поезија, ароматично масло за масажа или парфем.

 

 

 

 

комерцијален текст

Тагови

Поврзани вести