Клима

Времето денеска, облачно и свежо, температурата до 15 степени

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно облачно и свежо време, со врнежи од дожд, особено во јужните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура во Скопје ќе достигне до 15 степени

Тагови

Поврзани вести